در خبرنامه سایت عضو شوید
نوتیفیکیشن موبایل
ارسال مطالب سایت های وردپرسی با نوتیفیکیشن موبایل
۲۲ تیر ۱۳۹۵
کسب و کار اینترنتی
آینده کسب و کارهای اینترنتی در ایران چگونه است؟
۲۹ تیر ۱۳۹۵
نمایش همه

کسب درآمد از اینترنت با وردپرس

یکی از روش های یافتن سوژه برای وبلاگ نویسی ، بازدید از سایت های دیگر و خواندن کامنت هایی که کاربران برای مطالب آن ها می گذارند است. در وب سایتی ، در مورد اینکه کدام زبان برنامه نویسی برای یادگیری بهتر است و آینده بهتری دارد بحثی بین کاربران جریان گرفته بود. در این مطلب می خواهم با یک بررسی ساده که در یکی از سایت های خارجی انجام دادم میزان درآمد یک توسعه دهنده وردپرس را در آمریکا به شما نشان دهم و به شما ثابت کنم که در ایران نیز توسعه دهندگان وردپرس اوضاع درآمدی خوبی خواهند داشت.

در حال جستجو در گوگل برای یافتن سوالی بودم که به صفحه ای از سایت www.kriesi.at برخوردم. بنری در سمت راست صفحه ، نظرم را بخود جلب کرد که بر روی آن نوشته شده بود ، قالب وردپرس انفولد (Enfold) ، بهترین قالب وردپرس از لحاظ رتبه بندی کاربران در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵.

قالب وردپرس انفولد (Enfold)

ناگهان این سوژه به ذهنم رسید که بررسی کنم میزان درآمد زایی توسعه دهندگان وردپرس در کشور آمریکا چقدر است.

بر روی بنر کلیک کردم و به سایت تم فارست که مرجع فروش اینترنتی قالب سیستم های مدیریت محتوا است رسیدم. سایت راست چین نمونه ایرانی این وب سایت است.

نتایج واقعا جالبی از این بررسی بدست آمد. این قالب در تاریخی که این مطلب نوشته می شود ۹۶۱۸۴ بار به فروش رفته است و همچنین متوجه شدم که تاریخ ایجاد آن ۱۶ آوریل سال ۲۰۱۳ است و الان (تاریخی که مطلب نوشته می شود) در ماه جولای ۲۰۱۶ هستیم.

قالب وردپرس انفولد

قیمت این محصول هم ۵۹ دلار با ۶ ماه پیشتیبانی رایگان ذکر شده است و در صورت تمایل برای افزایش پشتیبانی برای یکسال ۱۷.۷ دلار به این مبلغ اضافه می شود.

قیمت قالب وردپرس انفولد

با یک حساب کتاب سر انگشتی متوجه شدم که اگر ۹۶۱۸۴ بار خرید را در ۵۹ دلار ضرب کنیم عدد ۵،۶۷۴،۸۵۶ دلار حاصل می شود. تازه این عدد منهای درآمدهای حاصل از پشتیبانی سالانه است.

از آوریل ۲۰۱۳ تا جولای ۲۰۱۶ حدود ۳۹ ماه است. درصد پورسانت فروش سایت تم فارست نیز بر اساس تعداد فروش و انحصار یا عدم انحصار در فروش متغیر است. اگر فروشنده قالب وردپرس تنها در سایت تم فارست قالب وردپرس خود را بفروشد ۳۷.۵% پورسانت به این سایت تعلق می گیرد و اگر علاوه بر سایت تم فارست در سایت های دیگر و سایت خود نیز اقدام به فروش کند ماکزیمم ۵۵% پورسانت به سایت تم فارست تعلق می گیرد.

این یعنی میزان درآمد تقریبی از فروش این قالب وردپرس پس از کسر پورسانت سایت تم فارست ، بین مینیمم ۲،۵۵۳،۶۸۵ و ماکزیمم ۳،۵۴۶،۷۸۵ دلار برای توسعه دهندگان این قالب وردپرس است. اگر این مبلغ را تقسیم بر بازه زمانی ۳۹ ماه کنیم مبلغ مینیمم ۶۵،۴۷۹ دلار و ماکزیمم ۹۰،۹۴۳ دلار حاصل می شود.

حال اگر تیم را ماکزیمم شامل ۱۰ نفر توسعه دهنده وردپرس ، طراح و … بدانیم ، بدین معنی است که هر کدام از آن ها ، ماهانه در این مدت زمان فقط برای یک قالب وردپرس منهای هزینه پشتیبانی و کارهای دیگری که ممکن است در آمدزایی برای آن ها داشته اند ، بین ۶۵۴۷ و ۹۰۹۴ دلار درآمد کسب کرده اند.

توجه داشته باشید که به عنوان نمونه یک کارمند ساده در آمریکا به صورت میانگین ، ۱۱ دلار در ساعت پول می گیرد. یعنی اگر ۸ ساعت در روز و ۲۵ روز کاری در ماه کار کند ۲۲۰۰ دلار درآمد عاید وی می شود.

میزان درآمد ساعتی در آمریکا

همچنین نمودار میزان درآمد سالیانه یک توسعه دهنده وردپرس در نیویورک آمریکا در تاریخ نگارش این مطلب مطابق با نمودار زیر است.

میزان درآمد توسعه دهنده وردپرس

با یک محاسبه تخمینی و با توجه به اینکه هزینه های جاری ، مانند قبوض مصرفی ، رفت و آمد ، اجاره مکان و … که ممکن است این تیم با توجه به اینترنتی بودن کار داشته باشد یا نداشته باشد و از آن طرف اگر درآمد حاصل از پشتیبانی سالانه و درآمد حاصل از قالب های وردپرس دیگر را کنار بگذاریم ، درآمد هر توسعه دهنده وردپرس حدود ۳ تا ۴ برابر یک کارمند ساده در آمریکا است. پیش تر در اینفوگرافیکی خوانده بودم که توسعه دهندگان وردپرس در آمریکا ، ساعتی ۵۰ دلار پول می گیرند بنابراین با توجه به محاسبه ای که انجام دادیم متوجه می شویم که شغل توسعه دهندگی وردپرس ، روشی درآمدزا در کشور آمریکا است. در کشور ما ایران نیز وردپرس ، آینده بسیار روشنی دارد و به جرات می توان گفت درصد بالایی از کسب و کارها یا به سمت استفاده از این سیستم مدیریت محتوا روی آورده اند یا در آینده از وردپرس استفاده خواهند کرد. بنابراین به آن دسته از دوستانی که تمایل دارند یک زبان برنامه نویسی یاد بگیرند که آینده خوبی دارد پیشنهاد می کنم زبان برنامه نویسی PHP را که سیستم مدیریت محتوای وردپرس از این زبان برنامه نویسی استفاده می کند آموزش ببینند.

منبع : پرسیما

 
محمد مهدی هاتفی
محمد مهدی هاتفی
لطفا از مطالب با ذکر منبع : پرسیما استفاده نمایید. در صورتی که این مطلب توانسته است به شما کمک کند می توانید آن را با کلیک بر روی آیکن های موجود در پائین هر مطلب در شبکه های اجتماعی و پیام رسان مانند تلگرام به اشتراک بگذارید و برای دریافت مطالب بعدی در خبرنامه وبلاگ عضو شوید. صرفا حضور در همایش ، کنفرانس و سمینار برای آموزش بازاریابی اینترنتی کافی نیست ، بنابراین سعی می کنم مطالبی که در این وبلاگ می نویسم را بر روی وب سایت پرسیما و وب سایت های دیگر مورد آزمایش قرار داده و نحوه اجرا و تجربیات خود در این زمینه را با شما به اشتراک بگذارم.

پاسخ دهید