در خبرنامه سایت عضو شوید
بازاریابی دهان به دهان و ارتباط آن با بازاریابی اینترنتی
۳۰ بهمن ۱۳۹۱
گردشگری ایران و بازاریابی اینترنتی
۱۵ اسفند ۱۳۹۱
نمایش همه

گوگل ، برترین شرکت برای کار

لوگوی شرکت گوگل

طبق یافته هایی که در ماه اکتبر سال ۲۰۱۲ شرکت لینکدین ارائه داده است گوگل برترین شرکتی است که کاربران تمایل به کار در آن دارند. در این مطلب دلایلی که باعث می شوند تا افراد زیادی علاقه مند به کار در شرکت گوگل باشند بررسی می شوند.

هنگامی که برترین شرکت های دنیا از دیدگاه نیروهای کاری را بررسی می کنیم در میان آن ها شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی در رده های بالا قرار دارند.

در تصویر زیر شرکت هایی که نیروهای کاری تمایل زیادی برای کار کردن در آن ها دارند به ترتیب اولویت مشخص شده اند.

گوگل برترین شرکت برای کار

اما چرا کاربران دوست دارند در شرکت هایی مانند گوگل و اپل کار کنند؟ وب سایت گوگل مزایای کار در این شرکت را این گونه برای کارمندان بیان می کند.

ما می خواهیم زندگی شما را بهتر و آسان تر کنیم

افرادی که در شرکت گوگل کار می کنند می توانند بر روی فعالیت هایی در داخل یا خارج شرکت تمرکز کنند که به آن علاقه مندند. مسئولین شرکت گوگل به صورت مستمر به دنبال بهبود وضعیت سلامت و ایجاد شادی در کارکنان خود هستند.

ما به بازخوردها توجه می کنیم

مزایای کار در شرکت گوگل به صورت مستمر و با افزایش تعداد کارکنان تغییر می کنند اما در شرکت گوگل مسئولین حرف اول و آخر را نمی زنند و بازخوردهای کارکنان برای مسئولین حائز اهمیت است.

ما به شما و خانواده شما اهمیت می دهیم

مسئولین شرکت گوگل به خانواده کارکنان خود نیز اهمیت می دهند. در سایت گوگل ذکر شده است خانواده کارکنان گوگل برای کارکنان مهم هستند پس برای شرکت نیز مهم اند و ارائه خدمات به آن ها نیز الزامی است.

سلامتی کارکنان برای ما مهم است

شرکت گوگل به سلامتی کارکنان خود اهمیت می دهد به طوری که در بعضی دفاتر شرکت ، خدمات پزشکی و درمانی به کارکنان ارائه می شود.

بدون نگرانی مسافرت کنید

کارکنان گوگل و خانواده های آن ها از خدمات بیمه برای مسافرت های کاری و شخصی خود بهره مند می شوند.

هیچ گاه از یادگیری فاصله نمی گیرید

در شرکت گوگل ، آموزش های مورد نیاز کارکنان در اختیار آن ها قرار می گیرد.

از ارائه خدمات حقوقی استفاده می کنید

کارکنان گوگل به صورت رایگان می توانند از خدمات مشاوره حقوقی استفاده نمایند.

و بسیاری مزایای دیگر …

آیا به نظر شما با ارائه چنین خدماتی به کارکنان نباید شاهد پیشرفت و به وجود آمدن شرکت های فعالی همچون گوگل باشیم؟

شاید مطلب این هفته به صورت مستقیم با بازاریابی اینترنتی ارتباطی نداشت اما رمز موفقیت یک سیستم بازاریابی خوب رضایت کارکنان آن است و انجام بازاریابی اینترنتی نیز از این قاعده مستثنا نیست.

منبع : مقالات بازاریابی اینترنتی

برگرفته از : geekwire.com

 
محمد مهدی هاتفی
محمد مهدی هاتفی
لطفا از مطالب با ذکر منبع : پرسیما استفاده نمایید. در صورتی که این مطلب توانسته است به شما کمک کند می توانید آن را با کلیک بر روی آیکن های موجود در پائین هر مطلب در شبکه های اجتماعی و پیام رسان مانند تلگرام به اشتراک بگذارید و برای دریافت مطالب بعدی در خبرنامه وبلاگ عضو شوید. صرفا حضور در همایش ، کنفرانس و سمینار برای آموزش بازاریابی اینترنتی کافی نیست ، بنابراین سعی می کنم مطالبی که در این وبلاگ می نویسم را بر روی وب سایت پرسیما و وب سایت های دیگر مورد آزمایش قرار داده و نحوه اجرا و تجربیات خود در این زمینه را با شما به اشتراک بگذارم.

پاسخ دهید