در خبرنامه سایت عضو شوید
سایت تبولا
اجرای ایده سایت Taboola توسط ای نتورک
۱۶ شهریور ۱۳۹۵
استفاده از قفل امنیتی برای عدم کپی برداری از محتوا
استفاده از قفل گذاری در فرایند فروش محتوا
۲۳ شهریور ۱۳۹۵
نمایش همه

آشنایی با سیستم های خرید گروهی

سایت خرید گروهی

ایده ی وب سایت هایی که در خارج از کشور با موفقیت زیادی مواجه شده اند در کشور ما هم از نمونه های داخلی آن ها ، استقبال خوبی شده است. یکی از این مدل ها ، سیستم های خرید گروهی هستند که در این مطلب ، روش کاری آن ها به شما توضیح داده می شود تا در صورت تمایل از آن ها در کسب و کار خود استفاده کنید.

سیستم های خرید گروهی

فلسفه اصلی سیستم های خرید گروهی ، حذف هزینه های تبلیغاتی و به جای آن ارائه تخفیف به مشتریان است. در سیستم های خرید گروهی ، ارائه دهندگان تخفیف به جای اینکه در رسانه های مختلف تبلیغات کنند و بابت آن هزینه ای بپردازند ، همان هزینه را به مشتریان تخفیف می دهند و آن ها را ترغیب می کنند تا از خدمات ارائه شده استفاده کنند. سیستم های خرید گروهی از روش بازاریابی دهان به دهان استفاده می کنند یعنی وقتی مشتری برای بار اول به مکانی مراجعه می کند و یا محصول یا خدمتی را برای بار اول با تخفیف خریداری می کند ، در صورت رضایت ، آن را برای دوستان و آشنایان خود نیز تعریف و استفاده از خدمات را توصیه می کند و آن ها نیز ترغیب می شوند که از آن خدمات استفاده کنند.

از مدل سیستم های خرید گروهی در اکثر کسب و کارها می توان استفاده کرد یعنی اگر کسب و کاری دارید می توانید برای مدت زمان کوتاهی محصولات یا خدمات خود را به تعداد محدود یا نامحدود با تخفیف ارائه نمایید تا مشتریان با کسب و کار شما آشنا شوند.

در تماسی که با یکی از ارزیابان سایت نت برگ داشتم ایده ترکیب فروش آنلاین اطلاعات و خرید گروهی را مطرح کردم تا بتوان از سایت نت برگ برای معرفی پرسیما نیز استفاده کرد که البته مورد تایید قرار نگرفت. در ایده ای که به نت برگ دادم پیشنهاد شده بود که اکانت ویژه یک ماهه سایت پرسیما که مبلغ فعلی آن ۲۴۰۰۰ تومان است برای مدت ۱۵ روز با ۵۰% تخفیف قابل فروش باشد تا کاربران بیشتری با سایت پرسیما آشنا شوند و روال کاری هم به این صورت باشد که هر کاربری که در نت برگ ، اکانت ویژه یک ماهه را خریداری کرد و عضو سایت پرسیما شد ، از طریق ایمیل ، نام کاربری و کد نت برگ خود را برای من به عنوان مدیر سایت ارسال کند تا در کنترل پنل مدیریت پس از بررسی و تایید نت برگ خریداری شده ، به صورت دستی برای آن نام کاربری ، اکانت ویژه یک ماهه را فعال نمایم. با این کار می توان فروش آنلاین اطلاعات و سیستم خرید گروهی را با هم ترکیب کرد که البته ارزیاب نت برگ متاسفانه این ایده را مورد تایید قرار نداد. اکثرا محصولات و خدماتی که در سیستم های خرید گروهی ارائه می شوند باید به صورت فیزیکی و با درصد تخفیف بالا باشند تا مورد تایید ارزیابان قرار گیرند.

در صورتی که محصولی ترجیحا فیزیکی آماده فروش دارید می توانید از این مدل استفاده کنید. به عنوان مثال در صورتی که محصول آموزشی دارید می توانید برای مدت زمانی خاص آن را با تخفیف در نت برگ به فروش برسانید و با این کار ، کاربران سایت نت برگ نیز با شما آشنا می شوند.

مدل درآمد زایی سایت های خرید گروهی

در سایت های خرید گروهی ، شما هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید بلکه زمانی که این سایت ها با شما می خواهند تسویه حساب کنند درصدی که از قبل در قرارداد تعیین شده است را از مبلغ اخذ شده از مشتری بابت پورسانت کم می کنند و مابقی را به شما پرداخت می کنند.

در صورتی که ایده ارائه شده در این مطلب در مورد استفاده از سیستم های خرید گروهی در کسب و کار شما برایتان مفید بوده است لطفا این مطلب را در شبکه های اجتماعی با دیگران به اشتراک بگذارید.

منبع : پرسیما

 
محمد مهدی هاتفی
محمد مهدی هاتفی
لطفا از مطالب با ذکر منبع : پرسیما استفاده نمایید. در صورتی که این مطلب توانسته است به شما کمک کند می توانید آن را با کلیک بر روی آیکن های موجود در پائین هر مطلب در شبکه های اجتماعی و پیام رسان مانند تلگرام به اشتراک بگذارید و برای دریافت مطالب بعدی در خبرنامه وبلاگ عضو شوید. صرفا حضور در همایش ، کنفرانس و سمینار برای آموزش بازاریابی اینترنتی کافی نیست ، بنابراین سعی می کنم مطالبی که در این وبلاگ می نویسم را بر روی وب سایت پرسیما و وب سایت های دیگر مورد آزمایش قرار داده و نحوه اجرا و تجربیات خود در این زمینه را با شما به اشتراک بگذارم.

پاسخ دهید