در خبرنامه سایت عضو شوید
استفاده از قفل امنیتی برای عدم کپی برداری از محتوا
استفاده از قفل گذاری در فرایند فروش محتوا
۲۳ شهریور ۱۳۹۵
فروش اشتراک و تبلیغات ، دو روش درآمد زایی وب سایت ها
۳۰ شهریور ۱۳۹۵
نمایش همه

آموزش تشخیص وب سایت های وردپرسی

تشخیص تکنولوژی وب سایت

طبق آمار رسمی سایت وردپرس انگلیسی ، بیش از ۲۵ درصد کل وب سایت های دنیا از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنند. میزان استفاده از این سیستم مدیریت محتوا در ایران نیز بسیار زیاد است و بیشتر از این نیز خواهد شد. اما سوالی که پیش می آید این است که شاید تمایل داشته باشید بدانید ، وب سایتی که بازدید می کنید آیا از این سیستم مدیریت محتوا استفاده می کند یا خیر و اینکه اگر بر مبنای وردپرس ساخته شده است از چه قالبی در حال استفاده است که در این مطلب این موارد را به شما آموزش می دهم.

برای تشخیص اینکه آیا وب سایتی از وردپرس استفاده می کند یا خیر ۵ روش وجود دارد که در ادامه توضیح می دهم.

۱) استفاده از کدهای صفحه

در صفحه ای از وب سایت که بازدید می کنید ، در صورتی که راست کلیک کنید و گزینه View Page Source را انتخاب کنید کدهای صفحه را مشاهده می کنید. همچنین برای مشاهده کدهای صفحه از دکمه های میانبر Ctrl+U هم می توانید استفاده کنید.

مشاهده سورس صفحه

 در صورتی که دکمه های میانبر Ctrl+F را بگیرید و کلمه wordpress و یا wp-content که یکی از پوشه های مهم در وردپرس است را جستجو کنید و موردی را پیدا کنید نشان دهنده این است که سایت مورد نظر از وردپرس استفاده می کند.

جستجوی عبارت wp-content

جستجوی عبارت wp-content در کدهای وردپرس

جستجوی عبارت wordpress

جستجوی عبارت wordpress در کدها

۲) استفاده از فایل License.txt

در وردپرس عموما این فایل به صورت پیش فرض قرار داده شده و در صورتی که در مرورگر ، آدرس وب سایت مورد نظر را وارد کنید و در انتهای آن عبارت license.txt را به آن اضافه نمایید و صفحه ای باز شود نشان دهنده این است که سایت مورد نظر از وردپرس استفاده می کند. البته می توان این فایل را از روی سرور پاک کرد و این روش ، روش دقیقی برای اینکه متوجه شویم آیا سایت از وردپرس استفاده می کند یا خیر نیست.

فایل لایسنس وردپرس

۳) بازدید از صفحات

می توانید آدرس وب سایت مورد نظر را وارد کنید و در انتهای آن ، یکی از موارد زیر را اضافه کنید.

/wp-admin

/wp-login.php

/feed

/wp-trackback.php

در صورتی که صفحه ای باز شود نشان دهنده این است که وب سایت مورد نظر از وردپرس استفاده می کند. البته این روش هم در وب سایت های حرفه ای تر توسط توسعه دهندگان آن ها ممکن است مخفی سازی شود.

ورود به ناحیه کاربری وردپرس

۴) استفاده از وب سایت های دیگر

می توان از وب سایت هایی که آدرس را به آن ها می دهیم و ساختار وب سایت را به ما می دهند استفاده کنیم که به صورت رایگان در اینترنت وجود دارند و با وارد کردن آدرس وب سایت مورد نظر ، تمامی مشخصات آن ها که قابل تشخیص باشند را نشان می دهند.

یکی از این وب سایت ها ، سایت http://builtwith.com است.

استفاده از سایت های دیگر برای تشخیص تکنولوژی وب سایت

۵) استفاده از افزونه های گوگل کروم

مرورگر کروم ، افزونه ای به نام Chrome Sniffer Plus دارد که با نصب آن ، در هنگام بازدید از هر وب سایتی ، تکنولوژی که آن وب سایت از آن استفاده می کند را نشان می دهد. در صورتی که وب سایتی از وردپرس استفاده کند علامت W را در مرورگر مشاهده می کنید.

افزونه گوگل کروم برای تشخیص سایت های وردپرسی

حالا که با ۵ روش تشخیص یک وب سایت وردپرسی آشنا شدیم روشی را به شما آموزش می دهم که در صورتی که توسعه دهندگان وب سایت مورد نظر آن را مخفی سازی نکرده باشند می توانید متوجه شوید که نام قالبی که سایت وردپرسی از آن استفاده می کند چیست و از کجا خریداری شده است.

برای اینکه این مورد را متوجه شوید لازم است به وب سایت http://wpthemedetector.com مراجعه کنید و آدرس وب سایت وردپرسی مورد نظر را بزنید. متوجه می شوید که وب سایت مورد نظر از کجا قالب وردپرس خود را خریداری کرده و نام قالب آن چیست.

در صورتی که این مطلب برای شما مفید بوده است لطفا آن را با استفاده از آیکن های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی ، به اشتراک بگذارید.

منبع : پرسیما

برگرفته از : www.ostraining.com

 
محمد مهدی هاتفی
محمد مهدی هاتفی
لطفا از مطالب با ذکر منبع : پرسیما استفاده نمایید. در صورتی که این مطلب توانسته است به شما کمک کند می توانید آن را با کلیک بر روی آیکن های موجود در پائین هر مطلب در شبکه های اجتماعی و پیام رسان مانند تلگرام به اشتراک بگذارید و برای دریافت مطالب بعدی در خبرنامه وبلاگ عضو شوید. صرفا حضور در همایش ، کنفرانس و سمینار برای آموزش بازاریابی اینترنتی کافی نیست ، بنابراین سعی می کنم مطالبی که در این وبلاگ می نویسم را بر روی وب سایت پرسیما و وب سایت های دیگر مورد آزمایش قرار داده و نحوه اجرا و تجربیات خود در این زمینه را با شما به اشتراک بگذارم.

پاسخ دهید